تقویت سیستم ایمنی بدن با زعفران

افزایش ایمینی بدن -جلک-قروشگاه صنایع دستی و سوغات

زعفران به عنوان یک گیاه باستانی در ایران و شهرت این گیاه در جهان، با خواص درمانی معجزه آسا (تقویت سیستم ایمنی) به عنوان بهترین و خاص ترین گیاه همچنان در رتبه اول گیاهان دارویی قرار دارد.


بهترین ادویه جهان

گیاه با ارزش و استراتژیک زعفران  ، قرن هاست که در ایران کشت و تولید می شود، اگرچه کشورهایی مانند اسپانیا ، چین و افغانستان در تولید این ادویه با ایران رقابت می کنند ، اما بهترین و معطرترین زعفران جهان هنوز در ایران کشت و تولید می شود . خواص درمانی و معجزه آسایی آن به طور کامل بررسی نشده است ، اما هنوز یک گیاه دارویی است و از نظر اقتصادی به عنوان طلای سرخ شناخته می شود.

خواص زعفران

این گیاه خواص بسیاری دارد. برخی از مهمترین خواص و مزایای این محصول توانایی بهبود سلامت تنفسی ، بهینه سازی سیستم گوارش ، تسکین درد ، بهبود الگوی خواب ، تقویت سلامت قلب ، افزایش گردش خون ، جلوگیری از دیابت ، تقویت استخوان ها و بهبود عملکرد تقویت سیستم ایمنی بدن است

این گیاه بیش از 150 ترکیب مختلف از جمله کاروتنوئیدها ، سافرانال ، کروسین ، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد بیوشیمیایی دارد. همچنین ، زعفران حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی است که برای سلامتی انسان ضروری است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

اگرچه مردم معمولاً ادویه هایی مانند زعفران را به عنوان یک طعم دهنده غذا نگاه می کنند ، این ادویه دارای بسیاری از مواد مغذی خاص با بسیاری از خواص است ، اما یکی از خواص زعفران افزایش ایمنی بدن است.

این محصول حاوی مقداری ویتامین C یا اسید اسکوربیک است که برای سلامتی انسان مهم است. و این ویتامین باعث افزایش تولید گلبول های سفید خون می شود که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

دانشجوی دکترای گیاهان دارویی در دانشگاه فردوسی مشهد به جلک گفت: “این محصول گیاهی است که فواید و خواص زیادی دارد ، یکی از مهمترین آنها تقویت سیستم ایمنی بدن است.”

سمیه بیکی افزود: وجود آﻧﺘﻮﺳﻴﺎﻧﻴﻦ‌ها در زعفران یکی از عوامل مهم و مواد موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان و آلزایمر است.

وی تأکید کرد که سایر کشورها بیش از ما به این خواص توجه می کنند و بیشتر کسانی هستند که از خواص درمانی این گیاه استفاده می کنند: ، رنگ و عطر منحصر به فرد است.

وی گفت: به همین دلیل تقاضا برای زعفران ایرانی در بازارهای جهانی بسیار زیاد است.

بیکی اضافه کرد: البته باید توجه داشت که مصرف زیاد زعفران با عوارض جانبی نیز همراه است و به عنوان مثال ، مصرف بیش از یک گرم از این گیاه در یک وعده باعث افزایش فشار خون ، خونریزی از پلک ها و بینی می شود. ، و بیش از 20 گرم مصرف کنید. ” همچنین باعث مرگ فوری می شود.

علاوه بر این ، مصرف طلای سرخ و چای آن تأثیر بسیار عالی و معجزه آسایی در آرام بخشی و درمان افسردگی دارد.

ابن محصول در فروشگاه صنایع دستی جلک در در قسمت سوغات  قابل خرید است.

محسن
ارسال دیدگاه