خرید زعفران پوشال از فروشگاه جلک

خرید زعفران از فروشگاه جلک

کیفیت و عطر و بوی زعفران موجود در فروشگاه صنایع دستی جلک بدون اغراق جز بهترین­های بازار فروش زعفران است. مجموعه ما به علت خرید بدون واسطه صنایع دستی و همچنین خرید بدون واسطه سوغات از محل  تولید محصولات، در مقایسه با قیمت­های موجود در بازار، قیمت بسیار مناسبی را برای کالاها در نظر گرفته است.♥♥


زعفران پوشال جلک

زعفران جز گیاهان چند ساله به حساب می­آید که به طور معمول پیازچه آن بین 7 تا 10 سال بازدهی بالایی دارد و پس از آن بازدهی آن دچار افول میشود. اگر قصد خرید سوغات زعفران از فروشگاه جلک را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

زعفران دارای ساقه و گلبرگ بنفش است و سه رشته کلاله قرمز رنگ دارد. قسمت مورد استفاده از زعفران قسمت قرمز رنگ کلاله آن است. حال اگر زعفران از بخشی پایین­تر از بخش قرمز آن جدا شود به آن نام زعفران پوشال را میدهند. برخی این نوع زعفران را به انواع دیگر ترجیح میدهند و برای این کار دلایلی همچون وصل بودن کلاله به خامه را دارند. زعفران پوشال به سه دسته تقسیم میشود.

  1. زعفران پوشال ضعیف
  2. زعفران پوشال معمولی
  3. زعفران پوشال قلمدار

    در زعفران پوشال ضعیف، کلاله­ها نازک و ضعیف هستند. علت آن هم خاک نامناسب و عدم آب کافی منطقه کشت زعفران بوده است. اگر آبیاری زعفران پس از زمان نیاز انجام گیرد، باعث ضعیف شدن زعفران میگردد. در زعفران پوشال معمولی طعم و عطر بهتری را نسبت به نوع قبلی شاهد هستیم. اما در زعفران پوشال قلمدار رشته های آن قرمزتر و ضخامت آنها نسبت به دو نوع دیگر بیشتر است. قیمت زعفران پوشال نسبت به زعفران سرگل و دختر پیچ کمتر است علت آن هم صرفا همراه بودن خامه با کلاله زعفران است و چون قیمت ریشه زعفران پایین است بنابراین قیمت این نوع زعفران هم کمتر خواهد بود.

خرید زعفران از فروشگاه جلک
     خرید زعفران از فروشگاه جلک

مصارف زعفران از نوع پوشال

به دلیل پایین بودن قیمت این زعفران معمولا از آن در مصارفی همچون تولید نبات و پولکی و همچنین سوهان و گز استفاده میشود. بسیاری از آشپزخانه­های تولید عمده غذا نیز به علت به صرفه بودن قیمت این نوع زعفران از این زعفران استفاده میکنند. از جمله موارد دیگر استفاده از زعفران پوشال میتوان به کارگاه­های شیرینی پزی، بستنی سازی و… اشاره کرد.

اگر قصد خرید زعفران برای سوغات را دارید مجموعه جلک زعفران پوشال را به شما پیشنهاد نمیکند. بهتر است برای خرید سوغات از انواع دیگر زعفرانهای موجود در فروشگاه صنایع دستی بهره ببرید. جلک به شما پیشنهاد میکند که برای خرید سوغات برای عزیزانتان در کنار  خرید صنایع دستی، زعفران را نیز خریداری نمایید. چرا که کیفیت و عطر و بوی زعفران موجود در فروشگاه صنایع دستی جلک بدون اغراق جز بهترین­های بازار فروش زعفران است. مجموعه ما به علت خرید بدون واسطه صنایع دستی و همچنین خرید بدون واسطه سوغات از محل  تولید محصولات، در مقایسه با قیمت­های موجود در بازار قیمت بسیار مناسبی را برای کالاها در نظر گرفته است.

محسن
ارسال دیدگاه