خرید صنایع دستی نمدی

در تولید نمد از بافتن پشم گوسفند استفاده نمیشود، بلکه نمد مالی صورت میگیرد. نمد مالی بدین صورت است که با ایجاد فشار، رطوبت، حرارت در الیاف پشمی سبب فرو رفتن الیاف­های پشمی در هم میشوند. اغلب خرید صنایع دستی نمدی به منظور مداوای بیماریها صورت میگیرد و همین موضوع سبب محبوبیت نمد شده است.♥♥


نمد چیست؟

نمد جز بافته­ های سنتی یا صنایع دستی است که از پشم ساخته میشود. در فرانسه آن را با نام فوتر میخوانند. در تولید نمد از بافتن پشم گوسفند استفاده نمیشود، بلکه نمد مالی صورت میگیرد. نمد مالی بدین صورت است که با ایجاد فشار، رطوبت، حرارت در الیاف پشمی سبب فرو رفتن الیاف­های پشمی در هم میشوند. اغلب خرید صنایع دستی نمدی به منظور مداوای بیماریها صورت میگیرد و همین موضوع سبب محبوبیت نمد شده است.

معمولا پشمی که برای تولید صنایع دستی­ همچون نمد از آن استفاده میشود پشم بهاره گوسفند است که الیاف بلندی دارد. از زرده تخم مرغ و همچنین صابون به منظور ارتقا کیفیت نمد استفاده میشود. با توجه به اینکه میزان الیاف مورد استفاده در تولید فرش با نمد برابر است به نظر باید قیمت آنها یکسان باشد اما به علت اینکه مدت زمان تولید نمد کوتاهتر است قیمت آن به نسبت کمتر است. نمد مالی در بسیاری از استانهای کشور اعم از لرستان، کرمانشاه، مازندران، چهار محال بختیاری و… مرسوم است. فرنجی، نوعی جلیقه نمدی است و از پشم طبیعی ساخته میشود، که ریشه فرهنگی آن به مردان کردستان باز میگردد. محصولات نمدی انواع متنوعی دارند برای مثال زیراندازهای نمدی، کلاه نمدی، پالتو و جلیقه­ های نمدی نمونه­ هایی از محصولات ساخته شده از نمد هستند.

مزایای خرید صنایع دستی نمدی

از نمد برای درمان کمر دردهای مزمن، دردهای رماتیسمی، دردهای مفصلی و همچنین دردهایی که ناشی از جراحی هستند استفاده میشود. در موارد ذکر شده نمد سبب کاهش درد و بهبود هر چه بیشتر درد میشود. همچنین در تفکرات اهالی بومی نسبت به نمد از آن به عنوان آرامش بخش و تسکین دهنده یاد میکنند. علت این امر این است که در هنگام خوابیدن بر روی نمد گرمای ناشی از تماس بدن فرد با نمد بیشتر شده و همین موضوع باعث تسریع و راحتی گردش خون میشود. در نتیجه دردها و گرفتگیهای عضلانی از بین میروند.

خرید صنایع دستی نمدی برای درمان بیماریها
خریدصنایع دستی نمدی برای درمان بیماریها

در رابطه با خرید صنایع دستی نمدی نکات دیگری نیز هست از جمله اینکه نمد خاصیت ضد اشعه دارد و یا اینکه به دلیل جذب رطوبت بسیار بالا در نمد، کفی کفشهایی که در آنها از نمد استفاده شده است بوی بدی ندارند. از سویی دیگر جلیقه های ساخته شده از نمد در زمستان گرم و در تابستان خنک هستند.  اگر شما قصد خرید صنایع دستی و یا خرید سوغات را دارید، نمونه های اصیل این جلیقه­ ها و همچنین کمربندهایی که از نمد ساخته شده­اند، توسط تیم جلک به صورت خرید بدون واسطه صنایع دستی و همچنین خرید بدون واسطه سوغات از سراسر کشور تهیه میشوند و در فروشگاه صنایع دستی جلک به فروش میرسد که از مرغوبترین نمونه­ های اجناس ساخته شده با نمد هستند.

محسن
ارسال دیدگاه