زعفران مرغوب فروشگاه جلک

خرید صنایع دستی، خرید سوغات، خرید بدون واسطه صنایع دستی ، فروشگاه صنایع دستی، صنایع دستی، خرید بدون واسطه سوغات

زعفران سرگل جلک فاقد خامه و ریشه زرد می باشد، شکستگی و نرمه در این نوع زعفران بسیار به چشم می­آید. اما زعفران پوشال در انتها دارای رنگ زرد می­باشد و کلاله­ های آن به هم متصل هستند. زعفران سرگل نسبت به زعفران پوشال هم در بین خریداران محبوب­تر است و هم از مرغوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار است.♥♥


چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم

مشکل عمده­ای که افراد در هنگام خرید صنایع دستی از جمله زعفران با آن روبرو میشوند، عدم اطمینان از صحت زعفران خریداری شده است. زیرا سودجویان این عرصه، گاهی ادویات را با زعفران مخلوط کرده و به فروش میرسانند. بنابراین لزوم شناخت زعفران مرغوب میتواند به شما در یک خرید سوغات با کیفیت کمک کند. فروشگاه جلک در زیر به برخی از مواردی که به شما در انتخاب درست زعفران کمک میکند اشاره کرده است.

عمده ­ترین و بزرگترین نشانه تشخیص زعفران رنگ آن است. یک زعفران مرغوب دارای رنگ سرخ بسیار درخشانی است. معمولا شکل پودر زعفران قابلیت کلاهبرداری بالایی دارد بنابراین حتی الامکان سعی کنید زعفران را بصورت پودری خریداری نکنید .

راه حل دیگر اینکه یک رشته از زعفران را در داخل کاسه آب کوچکی قرار دهید اگر آب دیر رنگی شد از اصل بودن زعفران اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت زعفران شما، زعفران نیست. نکته دیگر در هنگام خرید زعفران بافت زعفران است اگر یک رشته از زعفران را در دست بگیرید و با انگشتان خود آن را مالش دهید. یک زعفران مرغوب کاملا خشک است وجود رطوبت در زعفران نشان از افزایش وزن جعلی آن به منظور فروش بیشتر و کلاهبرداری میدهد.

 

فروشگاه صنایع دستی جلک، زعفران را به طور مستقیم از زعفران کاران تهیه میکند
فروشگاه صنایع دستی جلک، زعفران را به طور مستقیم از زعفران کاران تهیه میکند

تفاوت زعفران پوشال و سرگل جلک

زعفران سرگل جلک فاقد خامه و ریشه زرد می باشد، شکستگی و نرمه در این نوع زعفران بسیار به چشم می­آید. اما زعفران پوشال در انتها دارای رنگ زرد می­باشد و کلاله­های آن به هم متصل هستند. زعفران سرگل نسبت به زعفران پوشال هم در بین خریداران محبوب­تر است و هم از مرغوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار است. اما زعفران پوشال به عللی که در متون قبلی ذکر شده قیمت پایین­تری در مقایسه با زعفران سرگل دارد.

فروشگاه صنایع دستی جلک علاوه بر فراهم کردن صنایع دستی بدون واسطه و دلال زعفران را نیز به طور مستقیم از زعفران کاران خریداری میکند. جلک با خرید بدون واسطه صنایع دستی و همچنین خرید بدون واسطه سوغات در پی حفظ سلامت و رضایت مشتریان این فروشگاه است.

به طور کلی در زیر به ویژگی این دو زعفران میپردازیم:

ویژگیهای زعفران پوشال قلمدار: رنگ بسیار عالی­ای دارد، تکه­ های به هم چسبیده ندارد، در انتها به رنگ زرد یا سفید است و دارای فر خوردگی نیست.

ویژگیهای زعفران سرگل: قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه­های دیگر زعفران موجود در بازار، قدرت بسیار بالایی در رنگ دهی دارد و همچنین این زعفران قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را نیز دارد.

محسن
ارسال دیدگاه