جلک بزرگترین فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

صنایع دستی -جلک -

نگاهی اجمالی بر پیدایش سفال

نخستین حضور کاشی و سفال در صنایع دستی ایرانی به حدود ده هزار سال قبل از میلاد باز میگردد. در واقع کاشی از گل نپخته ساخته میشده است و آثار بر جای مانده از کوره­های سفال که به شش هزار سال پیش باز میگردد گواه بر قدمت کاشی در صنایع دستی ایرانی است. با ادامه یافتن روند پیشرفت صنعت سفال تغییرات بسیاری در سفال و کاشی بوجود آمد که منجر به ارتقای این صنایع شد. از نظایر این پیشرفت­ها لعاب کاری بود که شروع آن از بابل بود و بعد در سراسر ایران توسعه پیدا کرد. پس از ورود اسلام استفاده از ظروف سفالی به اوج خود رسید و مورد استفاده فراوان قرار گرفت. رفته رفته سفال جز جدایی ناپذیر زندگی ما ایرانیان شد. با وجود خاک بسیار عالی کشور برای ساخت صنایع سفالی ما شاهد کوره­های بسیاری از ساخت سفال در ایران هستیم.

صنایع دستی -جلک -
               

صنایع دستی سفالی در فروشگاه جلک

صنایع دستی سفالی موجود در فروشگاه صنایع دستی جلک اعم از گلدان، بشقاب،کوزه ،کاسه، لیوان و… به طرق مختلفی همچون ورقه ای، لوله ای، چرخکاری و دوغابی با مهارت تمام توسط هنرمندان ایرانی با صبر و حوصله ساخته شده و سپس با دقت بسیار لعاب کاری میشوند. گاهی هنرمندان بر روی سفالهای خام با استفاده از لعابهایی همچون لاجوردی، سرمه­ای، فیروزه­ای، سبز و… عمل لعاب کاری را انجام میدهند و ظروف زیبایی را تولید میکنند. ساخت این سفالها به علت نیاز به دقت بالا برای خلق تصاویر بر روی آنها بسیار زمان بر است. از همین رو دقت و زمان ارائه شده برای خلق آنها بسیار با اهمیت است و همین امر به آنها معنا میدهد.

در هنگام خرید صنایع دستی از فروشگاه­ صنایع دستی نمونه­ های بسیاری از صنایع سفالی با لعاب های متنوع وجود دارد اما باید توجه داشت که محصولات سفالی اگر به اندازه پخت نشوند و درجه کوره آنها کم یا زیاد باشد کیفیت مطلوب را نخواهند داشت. لذا خرید سوغات از فروشگاه­های معتبر بسیار حائز اهمیت است. تیم ما به دلیل خرید بدون واسطه صنایع دستی و همچنین خرید بدون واسطه سوغات به تمامی کیفیتهای این محصولات همچون کیفیت بالا در ساخت محصولات سفالی و سپس لعاب کاری آنها دقت میکند. به همین دلیل شما با خرید سوغات از فروشگاه صنایع دستی جلک هیچ نگرانی­ای از سوی کیفیت محصول خریداری شده نداشته باشید.

محسن
ارسال دیدگاه